Apie mokyklą

Mokyklos tikslas yra taikyti ir skleisti šiuolaikišką fortepijono mokymo(si) praktiką Lietuvoje. Mokykloje siekiama perteikti pačius naudingiausius britų fortepijono mokymo metodikos aspektus. Pasiekus būtiną meistriškumo lygį, mokiniams siūloma rinktis nuotolinius ABRSM egzaminus, kurių yra aštuoni lygiai. Baigus aštuntajį, galima stoti į JK ir į kitų Europos šalių muzikos akademijas, kurios pripažįsta šią sistemą. Tačiau didžiausias šios mokyklos siekis yra jauki, pozityvi, bei motyvuojanti aplinka, neatsiejama nuo nuoseklaus darbo bei meilės muzikai augimo.

 

ABRSM egzaminams galėsite ruoštis savo individualiu tempu, kadangi juos galima užsirezervuoti iš karto, kai esate pasiruošę ir norite juos laikyti. Ši britų mokymosi ir egzaminavmo sistema sieka ugdyti meistriškumą visuose esminiuose muzikinio lavinimo aspektuose, prioritetą teikdama pianistiniam pasirengimui. Tačiau ji sudaro salygas judėti į priekį laisvai, neperkraudama nesubalansuotu teorinių žinių kiekiu, bei prie mokinio motyvacijos ir pasirengimo nepritaikytais privalomais iš anksto numatytais atsiskaitymais. Praktikoje tai padeda ilgai išlaikyti meilę šiam nuostabiam bet sudėtingam instrumentui, neprisikaupiant nemalonių patirčių ir nejaučiant spaudimo dėl artėjančių egzaminų datų. Šiai mokyklai yra svarbus mokinių vidinės motyvacijos skatinimas, aukštų rezultatų siekimas bei malonus ir pagarbus santykis tarp mokytojo ir mokinio. Noriu, kad lankydami šią mokyklą šypsotumėtės ir jaustumėte pasitikėjimą savimi, žinodami kad patobulėjote, bei nekantrautumėte toliau repetuoti savo pamiltą muzikos kūrinį! 

(c) Andrej Grilc-04904

Biografija

Matas fortepijono studijas pradėjo būdamas aštuonerių metų Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje, kur mokėsi Rymantės Šerkšnytės ir Vidos Jagminaitės fortepijono klasėse.
 
2012–2018 metais jis tęsė fortepijono studijas Karališkajame Šiaurės Muzikos Koledže (Royal Northern College of Music, RNCM, Mančesteris JK), profesoriaus Colin Stone klasėje. Studijuodamas RNCM, Matas rengė rečitalius ir dalyvavo L. van Beethoveno sonatos ir F. Šopeno premijos konkursuose. 2022 m. jis laimėjo pirmąsias vietas tarptautiniuose muzikos konkursuose ‘Grand Prize Virtuoso’ Vienoje ir ‘Golden Classical Music Awards’ Niujorke. 
 
Jis taip pat grojo meistriškumo kursuose, pas Andrzej Jasiński, Dmitri Alexeev, Jerome Lowenthal, Stephen Hough, Graham Scott, Philippe Cassard, Michel Béroff, Stefano Fiuzzi, ir kitus. Aukščiausiu lygiu baigęs magistrantūros studijas, Matas dažnai dalyvauja tarptautiniuose fortepijono konkursuose bei groja įvairiose koncertų salėse.
DSC00017 - Copy

Pedagogikos patirtis

Matas pradėjo pedagoginį darbą dar studijuodamas RNCM. Matas baigė dvejų metų praktinės pedagogikos kursus, kuriuos vedė didelę patirtį turinti pianistė ​​ir pedagogė prof. Helen Krizos. Jis toliau tobulino savo dėstymo įgūdžius, lankydamas pedagogikos kursą magistrantams, kuriuos dėstė prof. Helen Krizos ir muzikos ugdymo vadovas prof. John Habron.

 

Matas daugiau nei aštuonerius metus privačiai mokė įvairaus amžiaus bei pasirengimo mokinius. Mokęsis Lietuvoje ir JK, jis siekia išmokyti savo auklėtinius naudingiausių Rytų ir Vakarų muzikos mokyklų praktikos metodų. Jo mokiniai laimi prizines vietas tarptautiniuose fortepijono konkursuose, gauna aukščiausius fortepijono egzaminų rezultatus, laimi prestižinių mokyklų stipendijas.

 

Be to, Matas rinkdamasis repertuarą neapsiriboja vien klasikiniu stiliumi. Studijų metu jis papildomai mokėsi šiuolaikinės muzikos bei džiazo fortepijono, todėl moko šių žanrų muziką su malonumu!

Mokinių laimėjimai ir egzaminų rezultatai