Pasiruošimas nuotolinėms fortepijono pamokoms

*Zoom ir Source Connect pajungimo instrukcijos pateiktos žemiau*

Jei nesate tikri ar nuotolinės pamokos yra naudingos, leiskite man pasidalinti savo patirtimi. COVID-19 pandemijos metu perėjau į nuotolines fortepijono pamokas. Tuo metu mokiau pažengusius ir pradedančiuosius (nuo septynerių metų iki suaugusiųjų) mokinius. Visų jų pianistinė technika bei muzikinė klausa reikšmingai patobulejo. Dauguma jų net neinvestavo į geresnę garso įrangą. Jie tobulino J. S. Bacho partitas, J. Haydno sonatas, F. Šopeno etiudus ir mazurkas, bei kūrinius pradedantiesiems. Šiek tiek investavus į tinkamą įrangą, mokymasis per nuotolį gali būti ne mažiau vertingas nei gyvos pamokos.

Įranga

Norint aukštos kokybės nuotolinių fortepijono pamokų, reikės turėti tris dalykus:

1. Gerą interneto ryšį (bent 1-2 Mbps).
  2. Nešiojamajį kompiuterį su priekine kamera.
  3. USB mikrofoną.

Nešiojamieji kompiuteriai šioms pamokos tinka labiau nei planšetės ar telefonai nes jie funkcionalesni. Jūsų interneto greitis (atsiuntimas ir įkėlimas) turėtų būti bent 1-2 Mbps. Beje, interneto tinklo kabelio naudojimas užtikrina stabilesnį ryšį. Geras USB mikrofonas leidžia girdėti aiškų ir subalansuotą garsą. Mikrofonų kainos prasideda nuo maždaug 30 eurų. Apačioje rasite mikrofonus kuriuos rekomenduoju įsigyti.

Programinė įranga

Zoom yra puiki vaizdo ir garso dalijimosi platforma. Tačiau pažengusiems pianistams rekomenduoju, kad pamokos vaizdinė dalis būtų per Zoom, o garsas per Source Connect. Tiek Zoom, tiek Source Connect programos yra nemokamos ir nesudėtingos naudoti. Source Connect yra puiki garso transliavimo platforma, kuri itin pagerina garso kokybę pamokose. Jums net nereikia turėti Source Connect paskyros. Man atsiuntus nuorodą el. paštu ir atlikus kelis paprastus veiksmus galite prisijungti. Tačiau, ši programa neveikia mobiliuose telefonuose ir planšetėse, tik nešiojamuose kompiuteriuose. Žemiau galite rasti mano Zoom ir Source Connect naudojimo instrukcijas.

Mokyklos įranga

Nuotolinėms pamokoms yra naudojamas skaitmeninis Yamaha N2 fortepijonas, nes jis turi puikią klaviatūros mechaniką, jungiasi su kompiuteriais ir kitais įrenginiais. Jo garsas visada švarus, kadangi tai yra skaitmeninis instrumentas, kuriam nereikalingas derinimas.

Viršutiniam vaizdui (mokytojo rankoms matyti) yra naudojama Sony a5100, o vaizdui iš šono – Sony FDR AX53 kamera. Aukštos kokybės garsui transliuoti naudojamas Zoom H8 mikrofonas. Garsui klausyti naudojamos Beyerdynamic DT 990 Pro ausinės.

Zoom instrukcija

1. Įsitikinkite kad šiame laukelyje, šalia jūsų prijungto mikrofono, yra varnelė.

2. Garso nustatymuose padidinkite mikrofono garsumą iki maždaug 75%. Skiltyje „Supress background noise“ spustelėkite „Low“. Tada pažymėkite visus langelius, išskyrus „Echo cancellation“, esančius skiltyje „Music and Professional Audio“. Galiausiai, įjunkite “original sound” (mygtukas yra viršutiniame kairiajame kampe).

Source Connect instrukcija

1. Iš manęs gausite panašaus turinio el. laišką (žr. nuotrauką dešinėje). Source Connect veikia tik su Chrome, todėl įsitikinkite, kad ši naršyklė įdiegta jūsų kompiuteryje. Spustelėkite nuorodą arba įdėkite ją į Chrome.

2. Įveskite savo vardą, slaptažodį, nustatykite garsą į „Best/512kbps/Stereo“ ir spustelėkite “connect”.

3. Jei naudojate išorinį mikrofoną, įsitikinkite, kad jį pasirinkote mikrofono laukelyje. Naudokite ausines kurios neturi į jas įmontuoto mikrofono, kad nesigirdėtų balso aido.

4. Būtinai išjunkite Zoom mikrofoną, kol Source Connect veikia fone.

Mikrofonai

AmazonBasics Desktop Mini Condenser Mic

Idealus pasirinkimas esant nedideliam biudžetui.

Boya microphone BY-PM700 USB

Puikiai tinka derinant biudžetą ir kokybę.

Zoom H8

Pritaikytas aukštos kokybės garso transliacijoms.